o hodowli - Hodowla Kotów Kartuskich Chartreux Age Of Blue kot niebieski kartuski

Przejdź do treści

Menu główne:

o hodowli

Wypadało by napisać kilka słów o sobie :-)

Jesteśmy domową hodowlą kotów kartuskich - Chartreux. Fascynacja tymi kotami miała swój początek wiele lat temu, zapoczątkowały ją koty niebieskie rosyjskie.  Kariera zawodowa, szybkie tempo życia, chroniczny brak czasu i wiele innych czynników, odwlekało decyzję o przyjęciu pod nasz dach nowego domownika. Po kilku latach w  naszym domu pojawiły się dzieci. Dzięki nim życie stało się bardziej poukładane. Uznaliśmy, że nadszedł dobry moment
, aby w domu zagościł niebieski futrzak. W tamtym czasie znaliśmy tylko dwie rasy o takim futrze, Rosyjskiego  oraz Brytyjczyka, ale w otchłani internetu "odkryliśmy" całkiem "nową" rasę - Chartreux. Okazało się, że nie ma mowy o innym kocie. Kartuz, będący  wypośrodkowaniem między Rosyjskim Niebieskim a Brytyjczykiem był dla nas jedynym logicznym wyborem. Połączenie niebieskiego futra z pomarańczowymi oczami okazało się dla nas pokusą nie do odparcia.
     O tym, że jest to rasa rzadka i mało pospolita, przekonaliśmy się gdy postanowiliśmy zakupić kotkę hodowlaną. Wybór padł na hodowlę pani Ewy Rygiel - Blue Wind z Rybnika. Olbrzymie było nasze zdziwienie, kiedy okazało się że na kotka będziemy musieli czekać ponad pół roku. Czas oczekiwania poświęciliśmy na poznanie rasy, przygotowanie dzieci na nowego domownika, oraz wymyślaniu imienia na literę E co w cale nie okazało się łatwym zadaniem ;-) Zanim się obejrzeliśmy nasza Emma na dobre zadomowiła się w naszym domu. O jej charakterze, upodobaniach, zabawie można by pisać wiele ale nie o tym jest ten dział ;-)
    Czas mijał a Emma się rozwijała i zgodnie z zapowiedziami Ewy stawała się coraz ładniejszą kocicą, nadszedł odpowiedni moment na karierę wystawową. Bez żadnych problemów Emma uzyskała tytuły  Champion Polski oraz Interchampion.

    Hodowla Age Of Blue działa w ścisłej współpracy z hodowlą Blue Wind,ze względu na podobne gusta odnośnie linii hodowlanych i kierunków w jakim wg. nas powinna być rozwijana ta rasa. Naszym wkładem w hodowlę Chartreux w Polsce jest import kocura Chanson Bleu Fabio z USA, którego jesteśmy współwłaścicielem z panią Ewą Rygiel. Liczymy na to, że Fabio wniesie wiele korzystnych cech do naszych hodowli, aby każdy kolejny miot kotów kartuskich był jak najlepszy. Czego sobie i Państwu życzymy!

                                                            
Anna i Hubert Danielczyk

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego